O nás

  Naša firma vám ponúka úplne odlišný pohľad na výpočtovú techniku.
Ponúkame Vám výpočtovú techniku, ktorá šetrí vaše peňaženky.

Váš osobný počítač, ktorý využívate v práci alebo doma je elektrický spotrebič ako každý iný. Moderným trendom je výpočtovú techniku hodnotiť podľa výkonu. Naša firma sa na výpočtovú techniku pozerá cez SPOTREBU, samozrejme dnešná technológia nám umožňuje zachovať aj vysoký výkon. Naše čísla vychádzajú z predpokladu, že váš osobný počítač používate priemerne 8 hodín denne, 365 dní v roku. Tarifa na jednu kWh bola použitá 0,15€ (4,46 Sk). K danej hodnote uvedenej v obrázkoch si ešte musíte pripočítať spotrebu monitora a možných periférií. Monitory majú známu spotrebu podľa uhlopriečky zobrazenia, v priemere sa pohybujú od 40W-80W. Nás však zaujímajú samotné osobné počítače. Ak sa pozrieme bližšie na kategóriu do 40W zistíme, že bravúrne zvládne všetky bežné operácie ako prácu v kancelárskom balíku (word, excel ap.), prehliadanie internetového obsahu, prezeranie multimediálneho obsahu vrátane plynulého prehrávania DVD filmov, komprimovaného videa (Xvid, Dvix) a dovoľuje zahrať si aj menej náročné 3D hry.


Ďalej ponúkame
osobné počítače, ktoré potešia vaše oči, sú to špeciálne osobné počítače vhodné do Vašej obývačky takz. HTPC. Sú výnimočné tým, že ponúkajú mechaniku Blue-ray, ktorá zvládne prehrávať obraz v HD 1080p, samozrejmosťou je diaľkové ovládanie a voliteľný tuner či už DVB-T, alebo DVB-S (satelitný prijímač) a to všetko s výstupom HDMI a DTS dekodérom.
V niektorých prípadoch je možné použiť aj výkonnú grafickú kartu, ktorá ponúkne dostatočný 3D výkon. A tým zabezpečí plynulé hranie najnovších hier.


Špeciálne
pre Vás pripravujeme osobné počítače, kde už neplatíte za software ani korunu a máte legálny systém. Toto všetko Vám ponúka OS LINUX, balík UBUNTU, ktorý je predinštalovaný: zabezpečí akúkoľvek prácu, ktorú na osobnom počítači potrebujete spraviť. Nájdete tam kancelársky balík OpenOffice, ako grafický editor, tak aj internetový prehliadač, a samozrejmosťou je prehrávanie DVD aj Dvix.
A to všetko Vás už nič navyše nestojí.
Okolo tohto OS ( operačného systému) vznikla široká komunita a samozrejme aj technická podpora. Jednou z podstatných výhod je aj jeho bezpečnosť, už Vás  nebudú otravovať vírusy, spyware a podobné záležitosti. Dokonca je všetko nastavené tak, že sa aktualizácie sťahujú automaticky a vy počítač len využívate. Na využitie internetu máte všetky aplikácie, na ktoré si ľahko zvyknete, ako je prehliadač Mozilla Firefox, alebo e-mailový klient. Samozrejme kedykoľvek môžete prejsť na OS firmy Microsoft (XP alebo Vista) za cenu bežnú na trhu.

Načrtli sme len časť vecí, ktoré u nás nájdete. Veríme,  že budete s nami spokojný.
V prípade akýchkoľvek otázok využite náš rýchly kontakt.